Wratislavia Cantans „Recitar cantando”

52. Międzynarodowy Festiwal

Wratislavia Cantans

im. Andrzeja Markowskiego

Recitar cantando”

7-17.09.2017

 

 

7.09.2017, czwartek, 19.00

8.09.2017, piątek, 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna KGHM

Monteverdi – Il Ritorno d’Ulisse in Patria

 

Sir John Eliot Gardiner – dyrygent

Furio Zanasi – Ulisse (baryton)

Lucile Richardot – Penelope (mezzosopran)

Krystian Adam – Telemaco (tenor)

Hana Blažikova – Minerva/Fortuna (sopran)

Gianluca Buratto – Tempo/Nettuno/Antinoo (bas)

Michał Czerniawski – Pisandro (kontratenor)

Gareth Treseder – Anfinomo (tenor)

Zachary Wilder – Eurimaco (tenor)

Anna Dennis – Melanto (sopran)

John Taylor Ward – Giove (baryton)

Francesca Boncompagni – Giunone (sopran)

Robert Burt – Iro (tenor)

Francisco Fernández-Rueda – Eumete (tenor)

Carlo Vistoli – L’Humana Fragilità (kontratenor)

Silvia Frigato – Amore (sopran)

Francesca Biliotti – Ericlea (mezzosopran)

Monteverdi Choir

English Baroque Soloists

 

Program:

Claudio Monteverdi Il Ritorno d’Ulisse in Patria SV 325

 

 

8.09.2017, piątek, 19.00

Wrocław, ewangelicko-augsburski kościół Opatrzności Bożej

Die Kunst der Fuge

 

Ottavio Dantone – kierownictwo artystyczne

Accademia Bizantina

 

Program:

Johann Sebastian Bach Die Kunst der Fuge BWV 1080

 

 

9.09.2017, sobota, 17.00

Wrocław, NFM, Sala Czerwona

Koniec czasu

 

Francesco Piemontesi – fortepian

Zespół instrumentalny

 

Program:

Oliver Messiaen Quatuor pour la fin du temps

 

 

9.09.2017, sobota, 21.00

Wrocław, kościół Uniwersytecki pw. Najświętszego Imienia Jezus

Monteverdi – Nieszpory

 

Jean Tubery – kierownictwo artystyczne

La Fenice

 

Program:

Claudio Monteverdi Vespro della Beata Vergine

 

 

10.09.2017, niedziela, 17.00

Wrocław, Ratusz, Sala Wielka

Muzyczne skarby Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

 

Tomaš Kral – bas-baryton

Zespół instrumentalny

 

Program:

Muzyka ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu

 

 

10.09.2017, niedziela, 20.00

Wrocław, Synagoga pod Białym Bocianem

La morte della ragione

 

Giovanni Antonini – dyrygent

Il Giardino Armonico

 

Program:

Giorgio Mainerio, Josquin des Prez, Dario Castello, Giovanni Gabrieli, Giovanni de Macque, Nicolas Gombert, Gasparo Zanetti, Tarquinio Merula, Thomas Preston, Lodovico Grossi da Viadana, Gesualdo da Venosa, Samuel Scheidt

 

 

11.09.2017, poniedziałek, 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna KGHM

Et expecto resurrectionem

 

Marzena Diakun – dyrygent

NFM Filharmonia Wrocławska

 

Program:

Oliver Messiaen Et expecto resurrectionem mortuorum

Grażyna Pstrokońska-Nawratil Uru Anna

 

 

12.09.2017, wtorek, 19.00

Wrocław, NFM, Sala Główna KGHM

Moniuszko – Widma

 

Andrzej Kosendiak – dyrygent

Soliści

Aktorzy

Chór NFM

Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne

Chór Chłopięcy NFM

Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne

Wrocławska Orkiestra Barokowa

Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne

 

Program:

Stanisław Moniuszko Widma

 

 

13.09.2017, środa, 19.00

Wrocław, bazylika mniejsza pw. św. Elżbiety

500-lecie Reformacji

 

Daniel Reuss – dyrygent

Vocalconsort Berlin

 

Program:

Josquin des Prez, Hans Leo Hassler, Samuel Scheidt, Heinrich Schütz, Johann Hermann Schein, Johannes Eccard, Johann Walter

 

 

14.09.2017, czwartek, 20.00

Wrocław, kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja

Stabat Mater

 

Vittorio Ghielmi – dyrygent, viola da gamba

Graciela Gibelli – sopran

Carlos Mena – kontratenor

Cyril Auvity – tenor

 

Il Suonar Parlante:

Rodney Prada – viola da gamba

Cristiano Contadin – viola da gamba

Vittorio Ghielmi – viola da gamba

Luca Pianca – lutnia

Concordu de Orosei:

Giovanni Rosu

Paolo Burrai

Martino Corimbi

Franco Sanni

 

Program:

Josquin des Prez Stabat Mater

Arvo Pärt Stabat Mater

Anonim Stabat Mater

Santino Garsi da Parma, Orazio Bassani, Buxheimer Orgelbuch, tradycyjna muzyka z Sardynii

 

 

15.09.2017, piątek, 19.00

Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego

Mistrzostwo włoskiej polifonii

 

Hervé Niquet – dyrygent

Le Concert Spirituel

 

Program:

Orazio Benevolo Si Deus pro Nobis – msza 16-głosowa, Regna Terrae – motet, Magnificat na 16 głosów

Claudio Monteverdi Cantate Domino – motet

Giovanni Pierluigi da Palestrina Beata es, Virgo Maria, Peccavimus, Pater Noster

Girolamo Frescobaldi Canzone

Chorał

 

 

16.09.2017, sobota, 17.00

Wrocław, NFM, Sala Czerwona

Młodzi mistrzowie

 

Aleksandra Rupocińska – kierownictwo artystyczne, klawesyn

Soliści – uczestnicy 42. Kursu Interpretacji Muzyki Oratoryjnej i Kantatowej

Orkiestra Festiwalowa

 

Program:

Alessandro Scarlatti San Casimiro, Re di Polonia

Tadeusz Baird Sonety

 

 

16.09.2017, sobota, 20.00

Wrocław, kościół pw. św. Marii Magdaleny, katedra Kościoła polskokatolickiego

Telemann – Brockes Passion

 

Giovanni Antonini – dyrygent

Il Giardino Armonico

Soliści

Chór NFM

Agnieszka Franków-Żelazny – kierownictwo artystyczne

Chór Chłopięcy NFM

Małgorzata Podzielny – kierownictwo artystyczne

Il Giardino Armonico

 

Program:

Georg Philipp Telemann Brockes Passion TWV 5:1

 

 

17.09.2017, niedziela, 19.00

Wrocław, Opera Wrocławska

Mozart – La Clemenza di Tito

 

Teodor Currentzis – dyrygent

Maximilian Schmidt – Tito (tenor)

Karina Gauvin – Vitellia (sopran)

Anna Lucia Richter – Servilia (sopran)

Jeanine De Bique – Annio (mezzosopran)

Willard White – Publio (bas)

Orkiestra i Chór MusicAeterna

 

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart La Clemenza di Tito KV 621

 

Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w programie.

Share